All In One
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Dumnezeu pentru voi

In jos 
4 participan?i
AutorMesaj
Suflet_Dupa_Cortina
Admin
Suflet_Dupa_Cortina


Numarul mesajelor : 96
Varsta : 31
Localizare : Tara Acadelelor
Joburi/Distractii : Omorat muste
Stare de spirit : Melancolica
Data de inscriere : 28/08/2008

Dumnezeu pentru voi Empty
MesajSubiect: Dumnezeu pentru voi   Dumnezeu pentru voi Icon_minitimeVin Aug 29, 2008 12:32 pm

Ce inseamna pentru voi Dumnezeu? Crede'ti in el? A fost alaturi de voi cand ati avut nevoie? Credeti ca e injust uneori?

Pentru mine El a reprezentat un mare sprijin si inca de mica am fost invatata sa ma rog in fiecare seara si in fiecare dimineata si nu aveam voie sa adorm pana nu auzea bunica sau mama rugaciunea.Pentru mult timp mi s'a parut un lucru obisnuit,o obligatie sa ma rog si sa merg la biserica,dar apoi am realizat ca nu e deloc asa...Ca e ceva ce faci din suflet...Cel putin eu.


"Daca Dumnezeu se implica prea mult oamenii vor deveni dependenti de El daca nu se implica deloc oamenii isi pierd speranta...asa k se mai implica pe ici pe colo unde stie El ca e nevoie
Am invatat ca atunci cand avem de trecut un obstacol sau o greutate Dumnezeu vrea doar sa ne testeze...sa vada cum reactionam desi stie prea bine ce se va intampla...Oricum mi'am dat seama ca dupa fiecare test,daca il treci vine si rasplata si la mine a venit din plin dupa cateva luni bune de teste

Am ajuns o persoana implinitita si fericita Pot spune...Am ajuns sa mi se indeplineasca multe dorinte...

Oricum am invatat ca majoritatea lucrurilor rele care ni se intampla la facem cum mana noastra

"Daca Dumnezeu se implica prea mult oamenii vor deveni dependenti de El daca nu se implica deloc oamenii isi pierd speranta...asa ca se mai implica pe ici pe colo unde stie El ca e nevoie."

Afirmatie..pe care o cred falsa Dumnezeu oberva si se implica acolo unde crede ca omul nu se poate descurca Din punctul meu de vedere e suficient Smile
Sus In jos
https://all-in-one.forum-canada.com
Meko-chan
Cantaret in garaj



Numarul mesajelor : 11
Varsta : 28
Localizare : esti pregatit?xD
Joburi/Distractii : sa te lovesc pe tine-.-
Stare de spirit : plictisita
Data de inscriere : 29/08/2008

Dumnezeu pentru voi Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu pentru voi   Dumnezeu pentru voi Icon_minitimeVin Aug 29, 2008 4:54 pm

poate ca ai drepatate. acum puteti crede ce vreti despre mine, insa io nu mai cred in Dumnezeu :\
nu am mai mers la biserica de mult shi chiar daca uneori ma rog, ma rog doar ca sa ma autoincurajez.

Dumnezeu pentru mien, well, stra-buncia-mea m-ia dat o groaza de carticele sfinte shi chestii care te scapa de "necuratul" [ cred ca le-am pierdut xP D: xD]. le-am citit odata, obligata de ea, apoi am incetat. nimic special nu s-a intamplat in ziua aia, nici in celalalte.

cat despre biserica, m-am mai dus acu 2 ani, cred, cu o prietena in jurul pastelui >.> something strange was happening O.O habar-nam de ce.. dar cred ca trebuia sa fiu mai credincioasa
cand eram mica nu aveam voea sa fac nimic altceva inainte de a spune nu stiu cate rugaciuni dimineatza shi seara, acum.. ups>.>pentru multi Dumnezeu e un "zeu" ce face minuni shi ii ajuta. va intreb, de ce copii de azi [ma refer adolescentii] nu prea mai cred in el? chiar shi-n istorie, acolo unde nu se cunostea existenta lui Dumnezeu se traia mai bine.
cert e, ca... oamenii mereu au avut tendinta de a crede in cineva, in zei, in statui, in El, Dumnezeu. suntem fiinte usor de manipulat, de'aia avem nevoie de cineva in care sa credem.

puteti sa credeti ce vreti io nu am facut decat sa-mi exprim punctul de vedere asupra Lui. oricum sunt plina de pacate, la judecata de apoi ... *hrasti!*
Chuu! & Zby!
Edit: nu's atee >.>
Sus In jos
~*Lady rock*~
Cantaret in garaj
~*Lady rock*~


Numarul mesajelor : 46
Varsta : 26
Localizare : In this world
Data de inscriere : 29/08/2008

Dumnezeu pentru voi Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu pentru voi   Dumnezeu pentru voi Icon_minitimeLun Sept 08, 2008 11:32 am

Well ...pentru mine El inseamna foarte mult ,sincer! Asa am fost crescuta,desi nu merg la biserica !

Cateodata as vrea sa merg la biserica,darmai intervine ca n-am cu cine si este destul de departe cea a ortodocsilor .

De mica am fost crescuta sa ma rog, sa ii cer ajutorul lui Dumnezeu si sa ii multumesc.pe mine ,sincer,ma ajuta atunci cand ii cer ajutorul si mereu ii multumesc.Cateodata ma ajuta mai mult decat pot sa ma astept,iar cateodata ma simt pusa la incercare rau de tot .De exemplu L-am rugat sa ma ajute sa nu mai fiu asa mofturoasa,plangacioasa si sa nu ma mai comport ca si un copilas micut si rasfatat,iar El ma ajutat sa ma maturizez in scurt timp !

Multi oameni,in zua de azi isi pierd credinta si uita de cine au fost creati.Cum am auzit odata : ,, In generatia asta nu o sa mai existe oameni care vor munic la camp si care se vor duce la biserica!''
Eu incerc pe cat posibil sa nu ajung asa,dar cateodata mai sunt ispitita de necuratul si ajung in pacat Crying or Very sad !
Sus In jos
http://new-celebrites-x.piczo.com
maderin
Cantaret pe strada
maderin


Numarul mesajelor : 66
Varsta : 29
Localizare : venus
Joburi/Distractii : cantatul in baie si uitatul la luna
Stare de spirit : plictisita
Popularitate : 10
Data de inscriere : 25/09/2008

Dumnezeu pentru voi Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu pentru voi   Dumnezeu pentru voi Icon_minitimeVin Sept 26, 2008 8:32 am

si eu cred, desi nu sunt tocmai cea mai credincioasa fata.
la biserica...rar dau pe acolo(numai de pasti, de craciun si cand mergem cu clasa), cu toate ca imi place mirosul de tamaie. ma spovedesc, ma impartasesc cand trebuie(adica de 2 ori pe an) si nimic mai mult.
cred pentru ca e frumos sa crezi. imi place sa cred. imi place cum noaptea ma mai sperie cate un zgomot(da, sunt fricoasa), imi iau in mana matania si incep sa spun o rugaciune.adica religia tine oamenii uniti si oamenii au nevoie de religie pentru a face unele lucruri.
desi am obesrvat ca oamenii care si-au implinit visele, nu mai se duc prea mult la biserica si nu mai cred, pe cand atunci cand cineva vreau un lucru si si il poate face, imadiat intervine credinta. credinta, dupa parerea mea, ne da si speranta. adica tezele alea unice de exemplu. m-am umplut de iconite si de matanii si am reusit sa iau note mari( adica 9 si 10).
eu cred si dupa cum am mai spus, imi place sa cred. in plus, proful de religie e... wow I love you
Sus In jos
Continut sponsorizat





Dumnezeu pentru voi Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu pentru voi   Dumnezeu pentru voi Icon_minitime

Sus In jos
 
Dumnezeu pentru voi
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Reguli pentru Fan Art
» Idei pentru imbunatatiri

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
All In One  :: Have fun :: Discutii-
Mergi direct la: