All In One
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Muzica romaneasca

In jos 
+6
[March]*
Eva-chan
Suflet_Dupa_Cortina
death_angel
KirksBitch
Efi
10 participan?i
AutorMesaj
Efi
Moderator



Numarul mesajelor : 6
Localizare : barlad
Stare de spirit : shitty
Data de inscriere : 28/08/2008

Muzica romaneasca Empty
MesajSubiect: Muzica romaneasca   Muzica romaneasca Icon_minitimeVin Aug 29, 2008 12:32 pm

da.. stiti cu totii la ce ma refer.. muzica romaneasca.. stim cu toti trupele de suflet ale copilariei noastre . Razz .. andre , 3SE , voltaj etc.
mai nou au aparut tot felul de "interpreti" ..
unii sunt chiar buni n-am ce zice .. insa altii.. ehh. :-"
parerea mea ca in muzica romaneasca cea mai multa seriozitate o au interpretii.. interpretele ei bine .. ma abtin Razz ..
smiley, marius moga , morandi , dan balan etc .. toti au nume mari .. si au ajuns cineva ..
interprete.. pff .. numai pitzipoance ca sa zic asa.. Neutral .. cu decolteu, machiaj de zici ca sunt modificate in photoshop si tocuri de un km inaltime..
sincer care e parerea voastra?.. unde a ajuns muzica in romania?
dupa mine .. nu cred ca meritam nici sa fim pusi in aceeasi propozitie cu alte nume mari din alte tari..

chuu..
Sus In jos
KirksBitch
Cantaret in garaj



Numarul mesajelor : 11
Varsta : 33
Localizare : kirk's bedroom
Joburi/Distractii : lead singer and guitar
Data de inscriere : 29/08/2008

Muzica romaneasca Empty
MesajSubiect: Re: Muzica romaneasca   Muzica romaneasca Icon_minitimeVin Aug 29, 2008 1:18 pm

Patetic.

Daca tu consideri ca smiley, marius moga , morandi , dan balan au nume mari... . Atunci ce mai putem spune de directia 5 , vh2 , vita de vie , vama veche ? Ca sa nu mai vorbim de cei 'grei' : Iris , Phoenix , Pasarea Colibri , Florin Chilian .

Edit by Bya: Te rog nu jigni alti useri,cu atat mai putin moderatori Smile Fiecare isi expune aici punctul de vedere,deci fara certuri!
Sus In jos
Efi
Moderator



Numarul mesajelor : 6
Localizare : barlad
Stare de spirit : shitty
Data de inscriere : 28/08/2008

Muzica romaneasca Empty
MesajSubiect: Re: Muzica romaneasca   Muzica romaneasca Icon_minitimeVin Aug 29, 2008 2:22 pm

kirks draga.. nu cred ca smiley , marius moga si ce-am mai scris acolo .. sunt altii mult mai buni si mult mai mari cum ar fi cei pe care i-ai mentionat...
ii stiu pe toti insa nu ii ascult .. i-am mentionat pe cei care i-am avut la indemana care pot avea un viitor stralucit daca o tin tot asa..
Sus In jos
KirksBitch
Cantaret in garaj



Numarul mesajelor : 11
Varsta : 33
Localizare : kirk's bedroom
Joburi/Distractii : lead singer and guitar
Data de inscriere : 29/08/2008

Muzica romaneasca Empty
MesajSubiect: Re: Muzica romaneasca   Muzica romaneasca Icon_minitimeVin Aug 29, 2008 3:02 pm

KirksBitch a scris:
Patetic.

Daca tu consideri ca smiley, marius moga , morandi , dan balan au nume mari... . Atunci ce mai putem spune de directia 5 , vh2 , vita de vie , vama veche ? Ca sa nu mai vorbim de cei 'grei' : Iris , Phoenix , Pasarea Colibri , Florin Chilian .

Edit by Bya: Te rog nu jigni alti useri,cu atat mai putin moderatori Smile Fiecare isi expune aici punctul de vedere,deci fara certuri!


1. E absurd sa editezi mesajele ultilizatorilor . Lasa-i sa-si exprime parerea
2. Nu m-am certat ci pur si simplu demonstrez ceva .

Iar Efi , crede-ma cei de care spui tu nu vor avea NICIODATA un succes asa cum au avut maestrii rockului si folkului romanesc Wink
Sus In jos
death_angel
Cantaret in garaj
death_angel


Numarul mesajelor : 20
Data de inscriere : 29/08/2008

Muzica romaneasca Empty
MesajSubiect: Re: Muzica romaneasca   Muzica romaneasca Icon_minitimeVin Aug 29, 2008 3:09 pm

deci
1. smiley e ok Smile are unele melodii bune dar ma abtin sa comentez
2. moga e compozitotr Neutral dude lol! mai rar il auzi cantand Wink
de dan balan nu comentez nu's in masura
iar morandi acuma sincer dak nu iar face melodiile moga nu sar alege nimik de el Smile) live sa il auzi cum canta Neutral nu e cine stie ce Wink
si ca sa nu uit kirk are dreptate Neutral frate
Sus In jos
Suflet_Dupa_Cortina
Admin
Suflet_Dupa_Cortina


Numarul mesajelor : 96
Varsta : 31
Localizare : Tara Acadelelor
Joburi/Distractii : Omorat muste
Stare de spirit : Melancolica
Data de inscriere : 28/08/2008

Muzica romaneasca Empty
MesajSubiect: Re: Muzica romaneasca   Muzica romaneasca Icon_minitimeVin Aug 29, 2008 3:21 pm

[quote="KirksBitch"]
KirksBitch a scris:

1. E absurd sa editezi mesajele ultilizatorilor . Lasa-i sa-si exprime parerea
2. Nu m-am certat ci pur si simplu demonstrez ceva .


Ok,am inteles ca ai demonstrat ceva si nu e absurd sa editez din moment ce ai jignit utilizatorul si oricine poate sa isi exprime parerea fara sa jigneasca Smile Nu aveam nimic cu postul tau daca nu o jigneai pe Efi,stii? Razz Sa nu se mai repete te rog... Vrem sa fie un forum unde toti sa se simta bine.

Destul off-topic...

Cat despre muzica romaneasca...nu pot spune ca am o parere bine-definita,dar din punctul meu de vedere muzica populara este muzica romaneasca de calitate Smile Si poate unele trupe cum ar fi iris,vama veche,compact si artisti cum ar fi Laura Stoica [R.I.P.]
Sus In jos
https://all-in-one.forum-canada.com
Eva-chan
Moderator
Eva-chan


Numarul mesajelor : 21
Varsta : 29
Localizare : San Venganza
Stare de spirit : In Heaven
Data de inscriere : 29/08/2008

Muzica romaneasca Empty
MesajSubiect: Re: Muzica romaneasca   Muzica romaneasca Icon_minitimeVin Aug 29, 2008 10:05 pm

Cred ca oricine isi poate expune opinia atata timp cat nu jigneste pe cel de langa el .
Nu contrazic pe nimeni in ceea ce a spus , insa de la o parere simpla si nevinovata [[ aparent ]] sa se ajunga la insulte asupra celui ce a deschis threadul , doar pentru ca a spus ca smilei e un cantaret bun romanesc :-?? .
E ceva absurd si lipsit de sens .
A-ti exprima opinia nu insemana sa te duci si sa urli " baa nu e ca tine , e ca mine " , ca nu suntem la piata .
Pe acest forum trebuie sa fim uniti , suntem la incpeut , dar orice are un inceput , iar acesta este unul promitator :-?? .
Puteti deschide si voi , membrii threaduri , cu preferintele voastre in materie de muzica .
Este expus tuturor acest forum si toate sectiunile . Nu avem nimic privat doar pentur noi sa spuneti ca va ascundem ceva :-?? .
Totul este la vedere !
So .. please pe viitor sa fim rezolabili si sa ne limitam la vocabularul de dreapta [[adica cenzurat]] al limbii romane . ^_^

Multumesc pentru atentie . O zi buna .
Sus In jos
[March]*
Moderator
[March]*


Numarul mesajelor : 41
Varsta : 28
Localizare : Pe aici pe undeva
Data de inscriere : 29/08/2008

Muzica romaneasca Empty
MesajSubiect: Re: Muzica romaneasca   Muzica romaneasca Icon_minitimeVin Aug 29, 2008 10:10 pm

Well...aici imi expun pareri personale.Imi cer scuze daca v-as putea jigni in legatura cu ele.

Melodiile romanesti nu ma "satisfac" la fel de mult cum o fac cele straine.Unele trupe mi se par foarte deapsite.
Ma uit la Anda Adam si noua ei melodie...imi amintesc ca imi palceau melodiile ei...uite ce a ajuns Neutral .Melodiile nu mai au aceeasi calitate...

Daca doresc sa infrumuseteze tara,de ce tot canta meldii in alte limbi?Sunt romani,ar trebui sa cante muzica romaneasca,si de calitate.Nu spun ca unii nu canta melodii romanesti,insa nu toti sunt de calitate.

Singura muzica romaneasca ce o mai ascult e cea rap...in rest...mai nimic...
Sus In jos
~*Lady rock*~
Cantaret in garaj
~*Lady rock*~


Numarul mesajelor : 46
Varsta : 26
Localizare : In this world
Data de inscriere : 29/08/2008

Muzica romaneasca Empty
MesajSubiect: Re: Muzica romaneasca   Muzica romaneasca Icon_minitimeSam Aug 30, 2008 10:31 am

Muzica romaneasca...multi si-au pierdut valoarea,iar unii incearca sa se remedieze. Imi place Smiley si Morandi dintre interpreti,pentru ca scot unele melodii care chiar ajung hit-uri,iar interprete.... Blaxy Girls Very Happy !Este noua trupa,dar canta bine.
Dupa cum zice si March,Anda Adam canta inainte foarte bine si melodiile ieseau bine,dar acum.... Neutral !
Sus In jos
http://new-celebrites-x.piczo.com
[March]*
Moderator
[March]*


Numarul mesajelor : 41
Varsta : 28
Localizare : Pe aici pe undeva
Data de inscriere : 29/08/2008

Muzica romaneasca Empty
MesajSubiect: Re: Muzica romaneasca   Muzica romaneasca Icon_minitimeSam Aug 30, 2008 10:33 am

Am impresia ca si Morandi a inceput sa se strice...
Smiley...este printre putinii ce si-au pastrat calitatea.Eu inca ii mai ascult melodiile...cand sunt in stari mai melancolice...

Blaxy Girls,mi se pare o formatie geniala.
Poate doar din cauza infatisarii lor,nu stiu.Insa imi place melodia mai recenta a lor Smile
Sus In jos
Lacrimi De inGer
Cantaret in garaj
Lacrimi De inGer


Numarul mesajelor : 4
Varsta : 29
Stare de spirit : Waiting fOr yOu..
Data de inscriere : 08/09/2008

Muzica romaneasca Empty
MesajSubiect: Re: Muzica romaneasca   Muzica romaneasca Icon_minitimeMar Sept 09, 2008 11:54 am

[b]O Da..Buna tuturor..! Deci...Sunt Cristina...Nou "venita" pe site ...
Si .. As vrea Sa`mi spun si eu parerea despre muzica romaneasca din ziua de azi...
Parerea mea este ca inca avem artisti sau trupe care canta bine dar .poate nu stim sa le apreciem...de exemplu..nu am observat sa o pomeniti pe Andra...eu zic ca la ora actuala este cea mai buna voce din Romania ...
De asemenea...sunt de acord cu "Suflet_dupa_Cortina" ...muzica populara este intredevar o muzica care ne reprezinta ... si este cu totul deosbita... iar Compact isi pastrezaza de multi ani originalitatea si calitatea...
Ok.. Smile ...Mersi de atentie..!
Sus In jos
maderin
Cantaret pe strada
maderin


Numarul mesajelor : 66
Varsta : 29
Localizare : venus
Joburi/Distractii : cantatul in baie si uitatul la luna
Stare de spirit : plictisita
Popularitate : 10
Data de inscriere : 25/09/2008

Muzica romaneasca Empty
MesajSubiect: Re: Muzica romaneasca   Muzica romaneasca Icon_minitimeMar Oct 07, 2008 8:07 pm

waiii... andra. andra's fan 4 ever... deci, eu ascult si muzica romaneasca... mai puin, dar ascult. ascult andra, andrea balan o singura melodie(oops, eroare), vita de vie, vama veche, catalin josan(tot o singura melodie-veronica demonica:))) ... altceva, nu stiu... mai nimic. o, smiley... ascult smiley cateva melodii si blaxy girls.
e adevarat ca muzica romaneasca de calitate este cea populara si un pic de rock de la adi despot.
Sus In jos
Ale-Chan ^_^
Cantaret in garaj
Ale-Chan ^_^


Numarul mesajelor : 5
Varsta : 27
Localizare : Hell ^.^
Joburi/Distractii : Aruncatu' cu privirea
Stare de spirit : Happy ^_^
Data de inscriere : 02/11/2008

Muzica romaneasca Empty
MesajSubiect: Re: Muzica romaneasca   Muzica romaneasca Icon_minitimeLun Noi 03, 2008 9:40 am

Okay...Dintre trupele romanesti eu le prefer pe urmatoarele:

Animal X [ in varianta noua]- baietii chiar vor sa cante rock si asta apreciez la ei. Ador piesa Nisip purtat de vant[cine are ocazia sa-si cumpere noul album Animal X , el se numeste Sambure de drac(sper sa nu mi se editeze postul Smile) )
Blaxy Girls- Damn, intradevar sunt foarte bune
Morandi- mdap...vremuri. Acum Morandi a mai scazut in procente la playlistul meu
Dan Balan-Sa nu credeti ca-mi place. Doar am vrut sa-i aduc un merit pentru coverul de la piesa Dragostea din tei facut de T.I. feat Rihanna[piesa se numeste Live you life Mad Mad ]
Smiley-Ultimul...si el canta bine Wink

Cam astia ar fi my favourite romanian artists. Dar, #1 in topul meu ramane Animal X Smile
Sus In jos
Continut sponsorizat





Muzica romaneasca Empty
MesajSubiect: Re: Muzica romaneasca   Muzica romaneasca Icon_minitime

Sus In jos
 
Muzica romaneasca
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
All In One  :: Temele site-ului :: Muzica-
Mergi direct la: