All In One
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Rock si toate subgenurile de rock

In jos 
+2
Suflet_Dupa_Cortina
KirksBitch
6 participan?i
AutorMesaj
KirksBitch
Cantaret in garaj



Numarul mesajelor : 11
Varsta : 33
Localizare : kirk's bedroom
Joburi/Distractii : lead singer and guitar
Data de inscriere : 29/08/2008

Rock si toate subgenurile de rock Empty
MesajSubiect: Rock si toate subgenurile de rock   Rock si toate subgenurile de rock Icon_minitimeMier Sept 03, 2008 6:06 pm

Intrebarea e simpla : ce formatii de rock ascultati voi ?
Sus In jos
Suflet_Dupa_Cortina
Admin
Suflet_Dupa_Cortina


Numarul mesajelor : 96
Varsta : 31
Localizare : Tara Acadelelor
Joburi/Distractii : Omorat muste
Stare de spirit : Melancolica
Data de inscriere : 28/08/2008

Rock si toate subgenurile de rock Empty
MesajSubiect: Re: Rock si toate subgenurile de rock   Rock si toate subgenurile de rock Icon_minitimeMier Sept 03, 2008 8:27 pm

Aaa...ok Wink) Cam sec postul, dar merge Smile Ce pot zice? Eu ascult Alternosfera [romaneasca] -rock alternativ

Si Within Temptation care habar nu am ce gen de rock canta Very Happy

Cam atat Cool
Sus In jos
https://all-in-one.forum-canada.com
KirksBitch
Cantaret in garaj



Numarul mesajelor : 11
Varsta : 33
Localizare : kirk's bedroom
Joburi/Distractii : lead singer and guitar
Data de inscriere : 29/08/2008

Rock si toate subgenurile de rock Empty
MesajSubiect: Re: Rock si toate subgenurile de rock   Rock si toate subgenurile de rock Icon_minitimeJoi Sept 04, 2008 9:01 pm

Sec pentru ca vroiam sa continui mai incolo . In fine . Ca sa fiu on , formatiile pe care le ascult sunt (in ordinea din playlist Smile) ):

judas priest , green jelly , meat loaf , house of pain , metallica , black sabbath , red hot chilli peppers , scorpions , celtic frost , roxette , the doors , bon jovi , nirvana , ozzy osborne , bryan adams , def leppard , alice cooper , queen , aerosmith , jimmy hendrix , iron maiden , led zeppelin , guns'n'roses , joan jett , cargo , lynard skynard , savage garden , cranberries , helleoween , rod stewart , eagles , ac/dc , uriah heep , adi manolovici , iris , joe satriani , phoenix , journey , pantera , skid row , deep purple , kiss , nickelback , europe , twisted sister , smokie , R.E.M. , foo fighters si cam atat Smile) .
Sus In jos
Eva-chan
Moderator
Eva-chan


Numarul mesajelor : 21
Varsta : 29
Localizare : San Venganza
Stare de spirit : In Heaven
Data de inscriere : 29/08/2008

Rock si toate subgenurile de rock Empty
MesajSubiect: Re: Rock si toate subgenurile de rock   Rock si toate subgenurile de rock Icon_minitimeJoi Sept 04, 2008 9:09 pm

Probabil ti-a fost greu sa le tii minte :lol:Eu nu prea am vreo formatie favorita. Iubesc Within Tempation , si rock-ul in general slab , nu hard .Ascult si AQUA , si oppeninguri-/endinguri de la anime-urile mele favorite .Nu-mi vin acum in minte ... am lapsus , poate am sa le scriu pe parcurs Smile 
Sus In jos
KirksBitch
Cantaret in garaj



Numarul mesajelor : 11
Varsta : 33
Localizare : kirk's bedroom
Joburi/Distractii : lead singer and guitar
Data de inscriere : 29/08/2008

Rock si toate subgenurile de rock Empty
MesajSubiect: Re: Rock si toate subgenurile de rock   Rock si toate subgenurile de rock Icon_minitimeJoi Sept 04, 2008 9:20 pm

Normal ca mi-a fost greu sa le tin minte pe toate . Dar formatiile mele de suflet nu am cum sa le uit .
Sus In jos
death_angel
Cantaret in garaj
death_angel


Numarul mesajelor : 20
Data de inscriere : 29/08/2008

Rock si toate subgenurile de rock Empty
MesajSubiect: Re: Rock si toate subgenurile de rock   Rock si toate subgenurile de rock Icon_minitimeDum Sept 14, 2008 9:08 pm

mama :O:O: nu ai pus prima data metalica waw Neutral
deci la mine e mai greu sa zik dar sunt mega fana evanescence si apocalyptica care am fost si la concertul de asta vara din vama ^^
si apoi urmeaza
W.T,metalica(balade mai mult ),nightwhis,HIM,cannibal corpse,slayer\m/,silverstein,30 seconds to mars,ac\dc :X,bon jovi,kiss,iris :)cam astia imi plac mult de tot si mai sunt trupe dar.....mie lene sa scriu Very Happy
Sus In jos
~^'IePuRaS.de.VaTa'^~
Cantaret in garaj
~^'IePuRaS.de.VaTa'^~


Numarul mesajelor : 30
Varsta : 30
Localizare : ^^Pe o scena din Tokyo^^
Joburi/Distractii : Guitar
Data de inscriere : 11/09/2008

Rock si toate subgenurile de rock Empty
MesajSubiect: Re: Rock si toate subgenurile de rock   Rock si toate subgenurile de rock Icon_minitimeLun Sept 15, 2008 7:58 pm

Deci sa incepem cu ce e mai putin....rockul alternativ..............trupe....pai, io nu prea sunt familiarizata cu muzica englezeasca da' imi plac adema, breaking benjamin 30 seconds to mars si etc..
Bun...genul meu preferat e j-rockul...ascult aja (nu in ordine):
the GazettE, An Cafe, Phantasmagoria, Charlotte, Miyavi, mai nou Alice Nine...(am senzatia k uit niste trupe..)...si cateva mel de la: SuG, SID, Girugamesh, Maximum the hormone, D'espaurs Ray.........si cred ca iar uit niste trupe....
Sus In jos
maderin
Cantaret pe strada
maderin


Numarul mesajelor : 66
Varsta : 29
Localizare : venus
Joburi/Distractii : cantatul in baie si uitatul la luna
Stare de spirit : plictisita
Popularitate : 10
Data de inscriere : 25/09/2008

Rock si toate subgenurile de rock Empty
MesajSubiect: Re: Rock si toate subgenurile de rock   Rock si toate subgenurile de rock Icon_minitimeMar Oct 07, 2008 7:52 pm

fana: evanescence, within tempation,nightwish
mega fana: j-rock: an cafe , miyavi, the gazette, vamps, l'arc en ciel, d=out, charlotte

cam astea imi plac... poate si metallica, insa doar balade... nu imi place hard rock sau chestii d-astea...
ops, scuze, ai dreptate... am mancat un "L" ... gomene, gomene, gomeneTT_TT


Ultima editare efectuata de catre maderin in Sam Oct 11, 2008 2:51 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
KirksBitch
Cantaret in garaj



Numarul mesajelor : 11
Varsta : 33
Localizare : kirk's bedroom
Joburi/Distractii : lead singer and guitar
Data de inscriere : 29/08/2008

Rock si toate subgenurile de rock Empty
MesajSubiect: Re: Rock si toate subgenurile de rock   Rock si toate subgenurile de rock Icon_minitimeVin Oct 10, 2008 3:50 pm

maderin a scris:

cam astea imi plac... poate si metalica, insa doar balade... nu imi place hard rock sau chestii d-astea...

Se scrie "Metallica " .

Eu ascult Heavy metal ( rock-ul adevarat) , Hard rock , Speed metal , Thrash metal , Power metal .
Sus In jos
Continut sponsorizat





Rock si toate subgenurile de rock Empty
MesajSubiect: Re: Rock si toate subgenurile de rock   Rock si toate subgenurile de rock Icon_minitime

Sus In jos
 
Rock si toate subgenurile de rock
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
All In One  :: Temele site-ului :: Muzica-
Mergi direct la: