All In One
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Reality or dreams

In jos 
4 participan?i
AutorMesaj
~^'IePuRaS.de.VaTa'^~
Cantaret in garaj
~^'IePuRaS.de.VaTa'^~


Numarul mesajelor : 30
Varsta : 30
Localizare : ^^Pe o scena din Tokyo^^
Joburi/Distractii : Guitar
Data de inscriere : 11/09/2008

Reality or dreams Empty
MesajSubiect: Reality or dreams   Reality or dreams Icon_minitimeJoi Sept 11, 2008 2:25 pm

Nu am nevoie de acordul unui admin, nu? Ok...

Am un fic facut cu sisu' meu si care ne place foarte mult.....deci....sper sa va placa si voua Smile

Prima parte...

Agitatie mare...Boxele bubuie, fanii tipa si se agita...Biletele pentru concertul the GazettE au fost vandute pana la ultimul. Surorile Yua si Yume urla entuziasmate din primul rand. Este primul lor concert the GazettE si au economisit mult pentru bilete. Ele nu locuiesc in Japonia de prea mult timp, dar cu 4 luni in urma au reusit sa isi gaseasca un apartament in Tokyo.
S-au acomodat repede. Amandoua visau sa ajunga in Japonia inca de mici si amandoua sunt j-rockeritze si fane the GazettE. Fiecare are cate un membru preferat: al lui Yume este chitaristul Uruha, iar al lui Yua este solistul Ruki. Viseaza la acest concert de mult timp si, intr-un final, iata-le: amandoua cu lacrimi in ochi tipa si canta toate piesele impreuna cu Ruki; toate piesele pana la ultima. Finalul este fantastic: o explozie de culori si lumini umple scena si chipurile fanilor .
Yua: -Aw, nu se poate! Deja s-a terminat??
Ym: -Cred ca da... Oricum, a fost cel mai tare concert EVER!
La sfarsit, surorile fac poze in spatele cladirii pentru a avea amintiri de la primul lor concert the GazettE. Yua sta cu mainile in sold si zambeste in timp ce sora ei ii face o poza. Deodata Yume capata niste ochi mari si rotunzi si priveste cu o fata mirata.
Yua: -Ce-i? Ce-ai patit? Yua simte doua maini care o apuca de solduri si sare speriata. Se intoarce ingrozita intrebandu-se cine ar putea fi. Uitandu-se il vede pe Ruki zambind smecher si ramane impietrita. Din spate Uruha ii spune:
U: -Hai sa mergem... Avem o zi plina maine.
Ym: - Stati putin! Faceti o poza cu noi? Va rugam. Si ii zambeste lui Uruha emotionata.
U: -Bineinteles.
Yume ii da aparatul surorii sale si face pe rand poza cu toti; la fel si Yua.
A doua zi dupa concert surorile se hotarasc sa manance in oras la un restaurant. Ajunse acolo, se uita dupa o masa libera, dar nu gasesc niciuna. La una din mesele alaturate doua personaje se uita la ele. Sunt Ruki si Uruha, preferatii lor. Ruki le face semn cu mana si le cheama la masa lor.
Ru: -Veniti sa stati cu noi?
Cele doua surori sunt impietrite, se uita una la alta si li se pare ca e un vis.
Ru: -Haideti, nu fiti timide!
Ele se aseaza rosind. Uruha ii arunca priviri si zambete lui Yume, iar aceasta ii raspunde la fel. Cei doi se privesc cateva clipe, dar sunt intrerupti de Ruki care il cheama pe chelner. Surorile comanda dupa care incep o conversatie cu baietii. Se uita la ele si le intreaba cum le cheama.
Yua: -Eu sunt Yua si ea e sora mea mai mica, Yume. Suntem din Romania. :->
Ru: -Dragut..
Tacerea se lasa peste masa...Yume si Uruha isi arunca priviri si zambete; la fel Yua si Ruki. Toti patru se lasa purtati de val...Dar momentul este stricat de chelnerul care vine cu bauturile. Se aude un TZRRR zgomotos din buzunarul lui Uruha. La telefon este Aoi care ii anunta ca trebuie sa vina repede la o sedinta foto.
U: -Ne cerem scuze, trebuie sa plecam. Ruki, suntem chemati la o sedinta foto.
R: -Ok. Stai putin...isi scoate portfofelul si ii plateste chelnerului, dupa care se intoarce spre cele doua surori:
R: -La revedere, fetelor. Poate ne mai intalnim Wink
Baietii ies din restaurant, iar fetele raman impietrite.
Sus In jos
Suflet_Dupa_Cortina
Admin
Suflet_Dupa_Cortina


Numarul mesajelor : 96
Varsta : 31
Localizare : Tara Acadelelor
Joburi/Distractii : Omorat muste
Stare de spirit : Melancolica
Data de inscriere : 28/08/2008

Reality or dreams Empty
MesajSubiect: Re: Reality or dreams   Reality or dreams Icon_minitimeLun Sept 15, 2008 6:25 pm

Nu,nu ai nevoie de aprobare.

Well, cateva pareri [te rog sa nu le iei in nume de rau]

Pai... ideea este foarte interesanta, imi place cum narezi, dar actiunea este cam grabita... Smile Trebuie sa adaugi detalii la orice pasaj. Acolo spre ex cand si'au facut fetele poze, puteai descrie putin locul Very Happy Si trebuia sa spui ce sentimente au incarcat'o pe sora care a fost cuprinsa de rayu [scz dar nu le prea am cu numele de origine japoneza]

Sper sa te ajute cu ceva sfatul meu Very Happy Si poti sa o chemi si pe sora ta pe site daca vrei ^_^

Astept continuarea Mad

P.S. Imi place ca esti um membru activ ^_^
Sus In jos
https://all-in-one.forum-canada.com
~^'IePuRaS.de.VaTa'^~
Cantaret in garaj
~^'IePuRaS.de.VaTa'^~


Numarul mesajelor : 30
Varsta : 30
Localizare : ^^Pe o scena din Tokyo^^
Joburi/Distractii : Guitar
Data de inscriere : 11/09/2008

Reality or dreams Empty
MesajSubiect: Re: Reality or dreams   Reality or dreams Icon_minitimeLun Sept 15, 2008 7:44 pm

pai in primu' rand nu e sora-mea.....e o sis..care locuieste in arad... lol!
Aja....si actiunea situ k este cam grabita, da' nu prea pot sa scriu ami detaliat...oricum ficu' nu e deloc scurt...pana acum avem 43 de pagini deci o sa aveti ce citi...
exista scene de...hm...k sa ma exprim mai pe scurt...scene in care si-o trag...si, din pacate, nu am descris fiecare detaliu pentru ca nu stiu sa descriu si nici nu-mi palce sa descriu (desi aici ar cam fi nevoie) pentru ca mi se par plictisitoare descrierile....
Ma rog...sper sa va palca si asa...
Sus In jos
Suflet_Dupa_Cortina
Admin
Suflet_Dupa_Cortina


Numarul mesajelor : 96
Varsta : 31
Localizare : Tara Acadelelor
Joburi/Distractii : Omorat muste
Stare de spirit : Melancolica
Data de inscriere : 28/08/2008

Reality or dreams Empty
MesajSubiect: Re: Reality or dreams   Reality or dreams Icon_minitimeJoi Sept 25, 2008 8:47 pm

Nu ai mai pus continuarea... Astept cu nerabdare Wink)
Sus In jos
https://all-in-one.forum-canada.com
~^'IePuRaS.de.VaTa'^~
Cantaret in garaj
~^'IePuRaS.de.VaTa'^~


Numarul mesajelor : 30
Varsta : 30
Localizare : ^^Pe o scena din Tokyo^^
Joburi/Distractii : Guitar
Data de inscriere : 11/09/2008

Reality or dreams Empty
MesajSubiect: Re: Reality or dreams   Reality or dreams Icon_minitimeVin Sept 26, 2008 10:37 pm

Pai nu pot sa pun nextu' cu un comm...

Yua: -Sis...ai vazut?
Ym: -Ce sa vad? Tot ce am vazut au fost ochii lui Uruha.....si buzele lui, zambindu-mi...
Yua: -La fel si eu, dar cu Ruki...Deci sunt socata...Adica noi, niste fane, am ajuns sa luam masa cu ei?? OMG! Nu-mi vine sa cred...
Ym: -Nici mie.....L-ai auzit pe Ruki: “Poate ne mai intalnim...”.Sper sa fie asa8->
Yua: -Daaa....Ruki......8->
Dupa ce termina de mancat se duc la mall pentru a cumpara CD-uri cu muzica. Acolo povestesc despre intamplarea din restaurant.
Ym: -Doamne, nu pot sa cred...am stat fata in fata cu idolul meu 8->...
Yua:- Daaaaa......si io cu Ruki....cum se uita la mine.....Doamne.....8->
O femeie de statura medie, imbracata colorat, cu o multime de zorzoane si haine rupte in unele locuri intra in vorba:
F: -Care sunt idolii vostri?
Ym: - Ruki si Uruha...cei mai tari membri de la the GazettE...
F: -Uruha??? Iti place de Uruha??? si casca niste ochi cat cepele.
Ym: -Da...De ce?
F: - Doar de curiozitate....Esti o ciudata mica si probabil si putin fraiera....va completati perfect. Eu nu mi-as face planuri....Un tip k el nu s-ar uita niciodata la o ratata ca tine.
Yua: -Da’ tu cine te crezi?
F: -Doar cineva care stie...
Ym: -Si de unde, ma rog, stii atatea?
F: -Pentru ca am fost cu Uruha!
Ym: - Vrei sa te si cred?? Oricum astazi a dat doavada ca este un tip dragut si de treaba.
F: -Asa pare, fetito! Dar ce sa inteleaga o fana disperata care vrea doar sa si-o puna cu el?....
Ym: -Asculta aici...1.Nu sunt o fana disperata si 2.Nu vreau sa mi-o pun cu el....Poate ca asa ceva ai face tu daca ai fi in locul meu....
F: - Pff...Viseaza in continuare, fetito! Pentru k numai acolo o sa fii cu Uruha.
Yua: -Hai ca deja ne plictisesti. Oricum, ar avea mai multe sanse decat tine. Inteleg acum de ce ti-a dat papucii.
Surorile isi iau CD-ul si pleaca spre parc.
Yume: -Stii, poate a avut dreptate....Adica eu si Uruha? Nu prea cred...El e o vedeta si eu doar o fana..
Yua: -Una care a luat masa cu el. Revino-ti! Ai sanse 99%.
Ym: -Nu...Uruha a fost doar dragut azi. Oricum, Ruki ne-a invitat la masa, nu Uruha.
Yua: -Fata, tu ai zis ca va priveati si eu am vazut cum iti zambea. Parea atras de tine.
Ym: -Vezi sa nu! A fsot ceva doar aja, de moment.....
Yua: -Nu-i adevarat! Uruha te place. Am simtit-o. Tu o asculti p-aia? Probabil ca iti baga minciuni doar de invidie; ca ne-a auzit ca vorbeam despre ei. Nu te lua tu dupa aia.
Ym: -Stii...Nu stiu ce sa cred....Dar ma bucur cu tu cu Ruki nu aveti probleme... Adica...mai mult pe tn cu Ruki te vad...decat eu cu Uruha....
Yua: -Eu si Ruki? Ti se pare tie a fi o relatie? ...Poate ca ma place, dar vezi, sunt in situatia ta. O vedeta a privit intens o fana si i-a zambit...
Ym: -Da, mai, dar....sunt mult mai sigura ca te place... Cat o fi el de smecher. Si nu ai vazut ieri?Te-a prins de solduri...iar Uruha...daca nu i-as fi zis sa faca poza nici macar un "Buna" nu imi zicea...
Yua: -Ruki m-a prins de solduri pentru ca se dadea in spectacol si , oricum, el e mai tupeist. Uruha nu e ca Ruki.
Ym: -O fi el mai tupeist dar, oricum, e altfel decat Uruha. Pe voi deja va vad impreuna, plimbandu-va prin parc..dar eu cu Uruha..nu prea cred...
Yua: -Nu il cunosti inca pe Uruha. Nu ti-a aratat inca suficient de multe. Da’ chiar ma enervezi! Inceteaza! Stii foarte bine ca am dreptate! Esti o fata frumoasa, desteapta, modesta...si lista continua. Daca gandesti asa chiar n-o sa fii cu el!
Ym: - Bine,bine, incetez,dar sa stii ca tu o sa fii prima care o sa fie cu un membru the GazettE dintre noi...
Yua: -Si tu o sa fii urmatoarea. Dar o sa vezi ca am dreptate. Uruha chiar te place.
Ym: -Inainte de a te crede am nevoie de o dovada.
Yua: -Ce dovada mai vrei? N-ai vazut cum te privea? Cum iti zambea? Parca erati doar voi...Stie si el ce inseamna sa privesti o fata asa si sa ii zambesti asa. Crezi ca a facut-o doar asa, ca n-avea ce face?
Ym: -Tot ce e posibil, dar ma mai gandesc la asta. Si totusi cred ca am dreptate: tu esti mai norocoasa....
Yua: -Aiurea! Amandoua ne-am bucurat de concert si amandoua am stat in primul rand...amandoua ne-am intalnit idolii si am avut momente romantice cu ei. Nu sunt mai norocoasa. Diferenta e ca eu nu ascult de toti prostii care baga minciuni si cuvinte rele aiurea. Poate ca n-ar mai trebui sa o faci nici tu.
Ym: -Bine...Ai dreptate...
Yua: -Ok! Ma bucur ca ai inteles!
Sus In jos
Suflet_Dupa_Cortina
Admin
Suflet_Dupa_Cortina


Numarul mesajelor : 96
Varsta : 31
Localizare : Tara Acadelelor
Joburi/Distractii : Omorat muste
Stare de spirit : Melancolica
Data de inscriere : 28/08/2008

Reality or dreams Empty
MesajSubiect: Re: Reality or dreams   Reality or dreams Icon_minitimeSam Sept 27, 2008 6:11 pm

Pai aici nu avem prea multi critici/cititori deoarece nu avem prea multi membri, dar pe viitor speram.. Smile Inca nu am citit ce ai postat ca nu am timp pe moment, dar voi citit si voi da un edit Razz
Sus In jos
https://all-in-one.forum-canada.com
maderin
Cantaret pe strada
maderin


Numarul mesajelor : 66
Varsta : 29
Localizare : venus
Joburi/Distractii : cantatul in baie si uitatul la luna
Stare de spirit : plictisita
Popularitate : 10
Data de inscriere : 25/09/2008

Reality or dreams Empty
MesajSubiect: Re: Reality or dreams   Reality or dreams Icon_minitimeJoi Oct 09, 2008 9:08 am

mie imi place foarte mult( mai ales ca sunt fana). offf... unde e norocul asta si la mine?! macar sa merg la un concert, nu neaparat sa iau masa cu ei... oricum mi-ar place mai multa descriere, desi nici eu nu le am cu asta... in fine, gambate...
Sus In jos
Meko-chan
Cantaret in garaj



Numarul mesajelor : 11
Varsta : 28
Localizare : esti pregatit?xD
Joburi/Distractii : sa te lovesc pe tine-.-
Stare de spirit : plictisita
Data de inscriere : 29/08/2008

Reality or dreams Empty
MesajSubiect: Re: Reality or dreams   Reality or dreams Icon_minitimeDum Noi 02, 2008 11:54 pm

vani-.. um.. Meko- chan is here ^.^ yeeey! un fic cu the gazette [preferatii mei *daydreamin*]

apreciez idea ta, chiar mult, pentru ca shi mie imi plac the gazette :X mai ales zambetul lui kai, dar shi pe reita shi pe ruki.. um.. Neutral

anyway, sa trecem la ceea ce vreau sa-ti spun:

tu shi sisu' tau aveti o idee minunata [asta am mai spus], shi de la idea asta minunata vreu sa vad continuarile. [iar la fazele cu *aham* avand in vedere la ce limita de varsta este expusa- cenzureaza sau nu descreie- desi o sa fie groaznic >.< T.T].

stiu ca-i un fic cu idoli [idoli perfecti shi batranei ^^'], insa renunta la jargoane [daca o sa fie] shi la emote shi la prescurtari :\ nu da bine, mai ales daca e "bun" de ceva.

am vazut la foarte multe, defapt toate f-a-n ficurile ca puneti numele inaintea dialogului, cu ceea ce nu's de acord >.< linia de dialog are rostul ei, descrierea are rostul ei, naratiunea are rostul ei, monologul are rostul lui [aha- ceva la masculin >Smile].

shi prea mult dialog :\ 0 descriere. ce-i asta? te rog mai multa descriere, ca ai nevoie de ea.

deocamdata atat ^.^ astept nextu

Chuu! & Zby!

p.s. bya I'm back! ^.^
Sus In jos
~^'IePuRaS.de.VaTa'^~
Cantaret in garaj
~^'IePuRaS.de.VaTa'^~


Numarul mesajelor : 30
Varsta : 30
Localizare : ^^Pe o scena din Tokyo^^
Joburi/Distractii : Guitar
Data de inscriere : 11/09/2008

Reality or dreams Empty
MesajSubiect: Re: Reality or dreams   Reality or dreams Icon_minitimeVin Noi 07, 2008 10:53 pm

Ficul este deja terminat asa ca nu mai lucrez pe el....v-am spus k nu ma pricep la descrieri....e adevarat ca e foarte mult dialog, dar ce sa-i fac....daca mintea mea nu poate crea descriere? lasa ca o sa devina interesant pe parcurs, daca acum vi se pare plictisitor sau ceva....
stiu k pun numele in fatza liniei de dialog, ceea ce nu e prae corect gramatical si rpea frumos...dar vreau sa se stie clar cine ce spune pentru ca sunt scene in care vocea rasare de undeva si replica aia nu este foarte importanta, asa ca nu e nevoie sa scriu ceva de genul "striga aoi" sau mai-stiu-eu-ce.....

Oricum....here nextul....e unul foarte lung....sunt cateva scene romantice in care, practic, am povestit si nu am descris.....daaaarrr....................

Surorile se mai plimba putin prin parc. In jur este pustiu. Intunericul acopera copacii inalti. Pe chipurile lor se citeste bucuria si speranta ca isi vor vedea inca o data idolii.
Yua: -Se face cam tarziu...Cred ca ar trebui sa ne intoarcem acasa.
Ym: -Da...
Ajunse acasa fetele nu pot decat sa viseze la Ruki si Uruha. Ele ard de nerabdare sa ii mai vada o data.
Ym: -Haide sa ne uitam la poze! Ce zici?
Yua: -Daaa!!
Uitandu-se la poze parca se indragostesc si mai mult de baieti.
Ym: -Chiar crezi ca am sanse cu Uruha?
Yua: -Daaaa!! Uita-te la tine! Normal ca ai!
Yume ii zambeste cald si continua sa se uite la poze.
Ym: -Am uitat! Poimaine e premierea filmului dupa care a fost facut noul videoclip al lor. Mergem nu?
Yua: -Normal! Si poate ne intalnim din nou acolo.
Ym: -Ar fi chiar super!
Timpul trece greu pentru cele doua surori care abia asteapta sa isi revada idolii. Dar, in sfarsit, acea zi vine si iata-le pe amandoua in sala, asteptand sa inceapa evenimentul. Trupa urca pe scena. Ruki si Uruha le cauta cu privirea, dar nu le gasesc.
Dupa terminarea evenimentului Uruha iese afara pentru a fuma o tigara. Aude usa deschizandu-se si le vede pe cele doua surori iesind, dar, care nu il observa si vorbesc.
Ym: -Off! Nu ne-am gasit si noi locuri in primul rand. Sala era plina. Nu s-au uitat deloc la noi, nu ne-au observat.
Yua: -Da...Speram si eu sa ii intalnim, dar am ratat ocazia.
Atunci Uruha le ia prin surprindere si intervine.
U: -Poate ca nu ati ratat-o.
Fetele se intorc repede, uimite, si se uita la el emotionate. Usa se mai deschide o data si Ruki isi face aparitia.
Ru: -Buna, fetelor! Ati fost in sala?
Yua: -Da.
Ru: -Nu v-am vazut.
Yua: -Da, pai am stat mai in spate...
U: -Vreti sa mergem sa vedem un film?
Yua&Ym: -DAA!!:->
Yua: -Da’ ce film e?
U: -Un horror.
Yua: -Aha....:-SS
Ajunsi acolo, isi cumpara bilete, intra in sala si se asaza in ultimul rand. Filmul incepe.Yua se inghesuie in scaun asteptand sa inceapa momentele horror. Ruki o observa, ii duce mana dupa gat si o trage langa el. Yuai ii creste tensiunea si tremura putin, dar isi pune capul pe umarul lui si uita de filmul horror.
Yume nu mai e atenta la film, se gandeste doar la femeia din mall si la ce i-a spus. Se uita apoi la Uruha, isi incruciseaza mainile si isi lasa capul jos, dupa care il pune pe umarul lui. El se uita la ea zambind si ea il ia de brat.
Ambele cupluri uita de film, fiind atenti doar la partenerii lor.
Yua motaie pe umarul lui Ruki, inchide ochii si se lasa purtata de val. Ruki o observa, ii ridica incet capul, isi apropie usor buzele si se saruta. Ea isi duce mana la pieptul lui si il apuca de tricou. Apoi se despart incet si isi zambesc.
Yume isi tine capul pe umarul lui Uruha. El isi pune mana peste mana ei, iar ea se uita la el emotionata. El ii zambeste si se apropie de ea pentru un sarut. Lui Yume ii face placere, dar ramane blocata, se gandeste la ce i-a spus femeia din mall si il lasa doar pe el sa o sarute. Uruha simte ca ceva nu e in regula, se opreste si se uita la ea ingrijorat.
U: -Imi cer scuze, a fost prea repede?
Ym: -Nu, nu...
U: -Atunci ce e?
Ym: -Nimic...
U: -Vrei sa iesim putin afara? Haide, vino cu mine!
Uruha o ia pe Yume de mana si isi face loc printre oameni.
Sus In jos
Meko-chan
Cantaret in garaj



Numarul mesajelor : 11
Varsta : 28
Localizare : esti pregatit?xD
Joburi/Distractii : sa te lovesc pe tine-.-
Stare de spirit : plictisita
Data de inscriere : 29/08/2008

Reality or dreams Empty
MesajSubiect: Re: Reality or dreams   Reality or dreams Icon_minitimeSam Noi 15, 2008 5:02 pm

yay nextu ^.^ trebuia mai muuult... mai vreau.

-deci vad ca la emote nu ai renuntat Rolling Eyes hai mah ca nu'i asa de greu sa stergi inainte sa postezi doua chestioare.... :\ doare mana? oricum nu modifici decat aspectul ficului in mai bine.

- ai avut un moment maxim unde puteai sa descri :\ si tu ai povestit >.< stii ce fel suna atunci cand citesti ceva de gen: "el a facut nu stiu ce. ea a facut nu stiu ce. el... ea... etc"? pe bune ca poti sa descri, inlocuiesti niste cuvinte amarate. da tu nuuu "batman, batman".

- ti-am atras atentia la faza cu pusu numelui in fata ca, daca renunti la el atunci poti sa ai si descrierea sentimentelor personajelor. si e mai bine, ca stim si noi cum se simte X cand o/il saruta Y.

- e bine ca nu am observat/ cautat greseli de tastare ^.^ insa ai repetitii >.>

*important* prea scurta TT.TT ai un stil de a te opri atunci cand e mai interesant... T.T

nextu repede *burn*

Chuu! & Zby!
Sus In jos
~^'IePuRaS.de.VaTa'^~
Cantaret in garaj
~^'IePuRaS.de.VaTa'^~


Numarul mesajelor : 30
Varsta : 30
Localizare : ^^Pe o scena din Tokyo^^
Joburi/Distractii : Guitar
Data de inscriere : 11/09/2008

Reality or dreams Empty
MesajSubiect: Re: Reality or dreams   Reality or dreams Icon_minitimeDum Noi 30, 2008 12:13 pm

Deci ficul e terminat tot, gata facut, nu mai stau sa il modific acuma...sa modific numele din fatza..
Emoticoanele nu le-am vazut....partea aia de fic am scris-o in iulie...nu am stat sa citesc fiecare rand k sa vad dak e in regula..Da' oricum ficul nu contine emoticoane decat la inceput
stiu cum suna knd zici k el face nuj-ce si ea face nuj-ce da' va repet inca o data k io nuj sa descriu....si nu mai modific acuma pt k ficul e deja terminat...
Greseli de tastare s-ar putea sa am pt k io scriu repede si gresit....da' tot se intelege ce scriu..
Dah stiu k ma opresc knd e mai itneresant da' n-am ce-i face....v-am spus k nu's buna la descrieri (aja k nu va mai luati de faptul k nu's descrieri k v-am spus dinainte k nu exista asa ceva) si mai incolo totul tine pur si simplu de descriere..nu pot sa povestesc asa ca prefer sa ma opresc in mijlocul actiunii...da' se intelege ideea si continuarea...
Deci va rog nu imi mai atrageti atentia la descrieri si nume si toate alea.....stiu k nu exista si k nu e bine...da' nu mai modific nimic acuma...

Deci nextu...

U: -Spune-mi, ce s-a intamplat?
Ym: - Nu s-a intamplat nimic...De ce sa se fi intamplat ceva?
Inauntru, Yua se ingrijoreaza pentru sora ei ca ar putea pierde sansa din cauza femeii de la mall.
Yua: -Oare ce fac Yume si Uruha?
Ru: -Nu stiu, vorbesc...spune Ruki foarte dezinteresat si o trage mai aproape de el. Yua, nerezistand, isi pune capul pe umarul lui.
Afara atmosfera se incinge.
U: -Deci ce este?
Ym: - Off! Da’ curios mai esti! Sunt sigura ca m-ai sarutat doar pentru ca... nu stiu...sa nu te lasi mai prejos fata de Ruki...
Uruha casca niste ochi mari si nu ii raspunde imediat.
U: -Ce te-a apucat?
Ym: -Pai, nimic, doar ca....
U: -Doar ca...?
Ym: - Doar ca m-am intalnit cu una la mall si m-a auzit pe mine si pe Yua vorbind despre ziua de ieri..Adica ca am luat masa impreuna si a inceput sa spuna tampenii. A zis ceva de genul “esti o ciudata mica si poate putin fraiera. Un tip ca el nu s-ar uita la o ratata ca tine”. Tipa aceea a spus ca a fost cu tine..dar...tu ai dat dovata ca esti un tip calumea si super de treaba...
Uruha o priveste si ii zambeste cald.
U: -Asta era? Te temeai ca are dreptate?–incepe sa ii mangaie obrajii- Nu-ti face griji in privinta asta.
Yume il priveste si ea si ii zambeste. Uruha se apropie din nou de ea pentru un sarut.Yume isi duce mainile dupa gatul lui si se joaca in parul lui. Uruha isi duce mainile dupa mijlocul ei. Apoi intra inapoi in sala. Yua si Yume vorbesc in soapta:
Yua: -Ce s-a intamplat?
Ym: -Am fost cu Uruha pana afara si i-am povestit despre tipa din mall.
Yua: -Wow, si ce-a zis?
Ym: -Sa nu-mi fac griji. Si ne-am sarutat.:->
Filmul se termina si cuplurile ies din sala. Ruki o tine de mana pe Yua; la fel si Uruha si Yume. La intrare il observa pe Reita.
Re: -Yo!
Ru: -Ce faci aici?
Re: -Ma plimbam. Nu ma prezinti?
Ru: -Ea e Yua. Si ea e sora ei, Yume.
Re: -Yo! Incantat.
Yua&Ym: -S-s-s-i n-n-noi!
Reita o studiaza pe Yua din cap pana in picioare dupa care ii zambeste smechereste. Ruki observa il observa, isi duce mana dupa mijlocul Yuai si o trage mai aproape, dupa care se uita la Reita cu seriozitate. Reita se uita la Ruki fara sa mai zambeasca si isi intoarce privirea spre Uruha.
Re: -Deci cum a fost filmul?
U: -Misto!
Re: -V-ati distrat?
U: -Da, normal.
Re: -Baieti, eu zic sa ne intoarcem ca se face cam tarziu...Maine mai avem o sedinta foto si 2 interviuri
Ru: -Asa e...Dar parca nu ii venea sa se desparta de Yua; la fel si Uruha.
U: -Ok, noi plecam acum..asa ca..pa pa!
Ruki ii da un biletel Yuai dupa care spune:
Ru: -Sper sa ne mai vedem. La revedere! si ii face Yuai cu ochiul. Ea ii zambeste si isi ia ramas bun.
Pe drum spre hotel baietii discuta despre cele doua surori.
Ru: -Deci, Uruha, cum ti se pare Yume?
U: -E draguta. Cand am iesit afara mi-a spus ca s-au intalnit cu fosta mea si ca i-a zis nu-stiu-ce cum ca eu nu m-as uita niciodata la o ratata ca ea si alte chestii de-astea. Eu i-am spus sa nu-si faca griji si sa nu se ia dupa aia.
Ru: -Misto!
Re: -De unde sunt fetele astea?
Ru: -Romania.
Re: -Ooo, se vede. Sunt frumoase. Ruki ii arunca o privire fulger.
Ru: -Intr-adevar.
Re: -Si va mai intalniti?
Ru: -Foarte posibil, spune Ruki misterios.
Yua si Yume sunt pe drum spre casa.
Ym: -Ti-a dat un bilet? Ce scrie?
Yua: -Stai sa vad...OMG!!!:O
Ym: -Ce?? Ce?? Ce scrie??
Yua: -Yume!!! E...e...
Ym: -Ce?? Ce?? Zi odata!!
Yua: -E...E numarul lui de telefon!!!
Ym: -OMG!!! Fetele sar entuziasmate si rad de bucurie. Ajunse acasa, obosite, se culca.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Reality or dreams Empty
MesajSubiect: Re: Reality or dreams   Reality or dreams Icon_minitime

Sus In jos
 
Reality or dreams
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
All In One  :: Have fun :: Fan Fiction-
Mergi direct la: